Close

Szkolenie kompetencyjne dotyczące praktyki wykorzystania Modelu Kooperacji w Gminach Wiejskich

W dniach 24 maja, 2 czerwca i 15 czerwca 2021roku odbyły się trzy zdalne spotkania szkoleniowe i konsultacyjne dla pracowników, doradców i ekspertów ds. Modeli Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej,  zorganizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie w ramach projektu „Liderzy kooperacji”. W spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele dziewięciu regionalnych ośrodków polityki społecznej.

W trakcie szkoleń i konsultacji Eksperci Modelu omawiali założenia i schemat Modelu Kooperacji w Gminach Wiejskich,  korzyści z jego wdrożenia, efekty współpracy na poziomie województwa, powiatu i gminy oraz podobieństwa i różnice między testowanymi w pozostałych makroregionach  Modelami. W spotkaniu uczestniczyli konsultant naukowy i prawny. Konsultant naukowy przedstawił wyniki badań  przeprowadzonych wśród osób biorących udział w testowaniu Modelu oraz poinformował uczestników o  korzyściach wynikających z pracy Modelem. Z kolei konsultant prawny przedstawił aspekty prawne i wynikające z nich dokumenty dla podmiotów i rodzin.

W spotkaniach konsultacyjnych wzięli udział doradcy Modelu z województwa podkarpackiego, podlaskiego i świętokrzyskiego oraz animatorzy gminni i powiatowi, przedstawiciele Partnerskich Zespołów Kooperacyjnych, superwizorzy, radni oraz przedstawiciele władz samorządowych. W trakcie spotkań konsultacyjnych przedstawiciele zaproszonych Zespołów Kooperacyjnych podzielili się swoimi doświadczeniami z praktycznego zastosowania Modelu, budowania Zespołów, kooperacji między podmiotami oraz współpracy z osobami, rodzinami.

Powiązane Aktualności

Skip to content