Close

Konsultacje Modelu kooperacji

Wstępny Model kooperacji został już prawie opracowany i z początkiem kwietnia rozpocznie się jego testowanie w praktyce. Zanim to nastąpi, jeszcze w styczniu, odbędą się jeszcze konsultacje modelu. Zostaną one przeprowadzone na dwu poziomach: gminno-powiatowym oraz makroregionalnym. Dostarczą one dodatkowych danych, które pozwolą udoskonalić Model.

Konsultacje gminno-powiatowe będą miały charakter jednodniowych, warsztatowych, grupowych spotkań partycypacyjnych. W każdym województwie odbędą się dwa takie spotkania. Potrwają ok. 4-5 godzin i będą obejmowały przede wszystkim prezentację Modelu oraz dyskusję nad nim. W każdym z 5 zaangażowanych województw do współpracy zostanie zaproszonych 14 podmiotów. Połowa uczestników będzie reprezentować GOPSy i PCPRy, a połowa zostanie wskazana przez animatorów oraz Zespoły ds. Modelu.

Ci ostatni będą też odpowiedzialni za przeprowadzenie spotkań, zebranie i przedyskutowanie uwag oraz przekazanie ich makroregionalnym ekspertom ds. modelu.

Do konsultacji makroregionalnych zostaną z kolei zaproszeni przedstawiciele wojewódzkich podmiotów sektorowych. Również ich uwagi trafią do ekspertów ds. modelu.

Aktualnie trwa rekrutacja do udziału w konsultacjach. Zapraszamy na strony partnerów w celu poznania szczegółów zgłoszenia się.

Powiązane Aktualności

Skip to content